3 maja 2017

Już niedługo, wszystkie wyroby Glinianej Koniczynki będziecie mogli kupić w sklepie internetowym, znajdującym się na stronie www.glinianakoniczynka.pl w zakładce sklep. W obecnej chwili, wszystkie najnowsze prace możecie oglądać i zamawiać za pośrednictwem facebooka https://www.facebook.com/glinianakoniczynka  

11 marca 2015

Gliniana Koniczynka zaprasza dzieci i młodzież do udziału w warsztatach ceramicznych, organizowanych przez świetlicę GOK w Kończycach Małych.

17 stycznia 2015

Na terenie Żabiego Kraju, w którego skład wchodzi siedem gmin: Chybie, Dębowiec, Goczałkowice Zdrój, Pawłowice, Skoczów, Strumień i Zebrzydowice, powstało Ekomuzeum „Żabi Kraj”, będące siecią atrakcji w terenie, prezentujących „żywe” dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Jego celem jest lepsze i pełne zapoznanie zwiedzających z kulturą lokalną terenu. Ekomuzeum „Żabi Kraj” tworzy kilkadziesiąt obiektów, w tym „Gliniana Koniczynka”.

5 stycznia 2015

Święta już za nami, ale to nie znaczy, że musimy rezygnować z łakoci. Tyle pięknych jabłek w sklepach, aż kusi aby upiec szarlotkę. Oto przepis na moją ulubioną, która zawsze wszystkim smakuje. Oczywiście podaną na ceramice „Glinianej Koniczynki”;)

23 grudnia 2014

Błogosław Jezu mały na sianie,
co se życzycie niech wam się stanie,
szczęścia, zdrowia i słodyczy,
tego wam ze serca życzę,
na ten Nowy Rok.

Błogosław Boże w tym Nowym Roku,
śmiechu, radości na każdym kroku,
żebyście się zawsze weselili,
w zgodzie, szczęściu jak najdłużej żyli,
przez niejeden jeszcze rok.

18 grudnia 2014

Miło nam poinformować, że Pracownia ceramiki artystycznej i użytkowej „Gliniana Koniczynka” zdobyła III miejsce w międzyregionalnym konkursie „Kulinarny Atlas Ryb” organizowanym przez LGR „Żabi Kraj”. Z pośród 22 potraw, nasza okazała się jedną z najlepszych.

24 listopada 2014

W dniach od 21 do 23 listopada „Gliniana Koniczynka” wzięła udział w wyjeździe studyjnym organizowanym przez Lokalną Grupę Rybacką (LGR) „Żabi Kraj” do LGR „Dolnośląska Kraina Karpia” i LGR „Opolszczyzna”. Wyjazd organizowany był w ramach tworzącego się na terenie „Żabiego Kraju” Ekomuzeum, którego „Gliniana Koniczynka” jest członkiem.

12 listopada 2014

Dwa dni, od rana do wieczora dokładnie szlifowałam moje prace, aby były idealnie gładkie bez nierówności. Przyszłam do domu cała oprószona od stóp do głowy:) Oto część wyrobów tuż po wypale biskwitowym. Teraz rozpocznie się ich wielkie misterne malowanie, a potem do „solarium”. Pierwsza partia prac będzie gotowa przed końcem listopada:)

13 października 2014

Drugi dzień imprezy charytatywnej „Ludzie gór dla człowieka gór” , która odbyła się w sobotę (11.10) w Geoparku w Glince (gmina Ujsoły) przebiegł wyśmienicie. Pogoda dopisała, ludzie też. Podczas wydarzenia przygotowano dla uczestników wiele atrakcji.

25 września 2014

Nowa kolekcja wyrobów Glinianej Koniczynki pojawi się początkiem listopada. Oprócz mis, talerzy i pater, pojawią się też pojemniki do kuchni, np. na cukier, sól czy ciasteczka. Nie zabraknie romantycznych lampionów, ozdób choinkowych oraz tajemniczych postaci aniołków, pajacyków i małego, grubiutkiego misia, który właśnie suszy się na półce;)

8 września 2014

Takie znaczki znajdziecie na spodzie wyrobów „Glinianej Koniczynki”:)    

3 września 2014

„Gliniana Koniczynka” wspiera imprezę charytatywną „LUDZIE GÓR DLA CZŁOWIEKA GÓR”. 10 października zapraszamy do Beskidu Żywieckiego na trzy dni dobrej zabawy, przy okazji której będzie można wesprzeć Sebastiana Nikla – niepełnosprawnego miłośnika gór…